Jeg var så heldig at jeg vant en infrarød badstue i sommerkonkurransen til Radiant Health.
Vil gjerne gi en tilbakemelding og dele min erfaring i bruk av forskjellige varianter av IR badstue gjennom sykdom og behandling av Borrelia og også litt om hvorfor jeg fortsetter å bruke IR badstue etter at jeg ble frisk.
I en kamp mot en sykdom hvor «de lærde strides» er man nødt til å gjøre mye research selv. Jeg leste meg opp på bruk av og helsemessig effekt av IR sauna og valgte å prøve ut dette samtidig som jeg gikk på medisiner.
Jeg tok IR badstue gjennom et treningssenter 2-3 ganger per uke under sykdommen/behandlingen og er hellig overbevist om at bruk av IR badstue var en av de avgjørende faktorer som til slutt gjorde meg frisk. Jeg avsluttet medisinering i Mai 2014 og har vært frisk siden.
I tillegg til at jeg til slutt fikk bukt med borrelia’en merket jeg også andre fordeler ved bruk av IR badstue som, vektnedgang, ikke så stiv i leddene, stiv rygg ble bedre, bedre søvn osv osv. Jeg ble såpass hektet at jeg gikk til anskaffelse av en IR badstue til å ha på terrassen.
I forbindelse med et samlivsbrudd og flytting fikk jeg ikke plass til terrassebadstuen og det ble et stort savn i hverdagen. Selv etter at jeg ble frisk av sykdom er jeg blitt «avhengig» av og har stor nytte av å ta IR badstue jevnlig. Følte at noe manglet i den perioden hvor jeg ikke fikk tatt badstue og savnet «mykheten» i kroppen. Stor var gleden da jeg vant en portabel IR badstue fra Radiant Health.
Jeg har nå prøvd felles IR badstue via treningssenter, egen IR badstue på terrasse og den portable fra Radiant Health. Min vurdering og preferanse er helt klart den portable fra Radiant Health. Noen av fordelene er som følger:
1. Du slipper «kø» i badstua og å måtte legge ut håndkle på et dyvått treverk dekket med andres svette (dessverre er ikke alle flinke til å ta med håndkle som underlag og det føles ekkelt). For å unngå dette måtte jeg ta badstue tidlig på morgenen.
2. Du slipper å måtte vente opptil 30-60 minutter før badstua er ferdig oppvarmet (en terrasse variant tar lang tid å varme opp på høst/vinter/vår)
3. Du kan ha hodet utenfor badstua
4. Du kan se på TV i din egen stue mens du sitter i badstua
5. Du har full kontroll på hvem som bruker badstua og renholdet av den
6. Man får bedre og konsentrert varme over hele kroppen (i terrasse varianten svettet jeg aldri på bena fordi varmeelementene var dårlig fra setet og ned)
7. Og så kan man enkelt pakke den sammen etter bruk og man kan til og med ta den med seg på reise (i hvert fall til steder hvor man kjører egen bil)
SAMMENLEGGBAR IR BADSTUE FRA RADIANT HEALTH KAN ANBEFALES PÅ DET STERKESTE.
Add Kommentar
Du må være innlogget for å kunne kommentere.